Szanowni Państwo,
w związku z zakończeniem przez Państwa stażu „Szkolenia praktyczne po studiach anglojęzycznych (Practical training after medical studies in English)” wszelkie zapytania dotyczące dalszych procedur proszę kierować do:
· Ministerstwa Zdrowia -> Departament Rozwoju Kadr Medycznych – e-mail: dep-rkm@mz.gov.pl, tel. 22 634 98 58
· Najwyższa Izba Lekarska -> Dział Współpracy z Zagranicą i Integracji z UE e-mail: sekretariat@hipokrates.org, tel. 22 559 13 00
Szanowni Państwo,
jako że wkrótce rozpoczną Państwo proces zakańczania programu szkoleń praktycznych w ramach staży podyplomowych, poniżej chcielibyśmy przedstawić w podsumowaniu dalsze kroki, które należy podjąć oraz dokumenty, które należy zebrać na końcowym etapie:
1. przesłać do CKP skan uzupełnionej i ostemplowanej karty szkoleń praktycznych
2. złożyć w CKP kartę stażu oraz skierowanie na staż, czyli oba dokumenty, które otrzymali Państwo w pakiecie przed rozpoczęciem programu
Po ostatecznej weryfikacji karty szkolenia praktycznego oraz zaliczeniu przez Pełnomocnika Rektora ds. Kształcenia Podyplomowego, mają Państwo trzy miesiące od zakończenia szkolenia na złożenie w Ministerstwie Zdrowia wniosku o uznanie kwalifikacji medycznych.
W tym celu należy:
1. wypełnić wniosek do Ministra ds. Zdrowia z podaniem o uznanie kwalifikacji,
2. dołączyć do niego potwierdzoną kartę odbytego szkolenia praktycznego,
3. dołączyć dyplom ukończenia jednolitych studiów medycznych.
Uwaga: wszystkie dokumenty należy złożyć w oryginale i przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście na adres:
Minister ds. Zdrowia Departament Kwalifikacji Medycznych i Nauki
Miodowa 15 00-952 Warszawa
Szanowni Państwo,
zgodnie z zaleceniem Rektora przekazanym w Zarządzeniu 103/2021, Jednostka CKP przechodzi w tryb pracy zdalnej od 24.01.2022r. Ponieważ chcielibyśmy, aby Państwo jak najmniej odczuli tę zmianę, biuro będzie pełniło codziennie dyżury, podczas których będą Państwo mogli osobiście załatwiać sprawy bieżące. Aby uniknąć niedogodności prosimy o wcześniejszą informację mailową bądź telefoniczną w celu uzgodnienia wizyty.
Prosimy o kontakt na numery telefonów komórkowych, które są dostępne na www.okp.umed.pl w zakładce KONTAKT.
Tryb pracy zdalnej obowiązuje do odwołania.
Zespół CKP UM w Łodzi
Szanowni Państwo,
z końcem listopada 2021 roku zamykamy przyjęcia na pierwszą edycję programu stażowego dla osób, które rozpoczęły studia medyczne w latach 2012/13, 2013/14, 2014/15. 2015/16 i 2016/17 w języku innym niż polski.
Planujemy wdrożenie drugiej edycji, dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o bieżące śledzenie informacji na naszej stronie.
Szanowni Państwo,
na liście programu stażowego dla studentów, którzy ukończyli studia medyczne w języku innym niż polski, rozpoczynając studia w latach 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16 i 2016/17 pozostały dwa wolne miejsca. Jeśli są jeszcze chętni do przystąpienia do szkolenia w pierwszej edycji, należy to zgłosić najpóźniej do dnia 20.11., w terminie późniejszym nie będzie możliwości zakończenia programu do 30.07.2022r.
Szanowni Państwo,
z uwagi na powoli nadchodzący koniec roku kalendarzowego, a tym samym niemal półmetek programu stażowego dla studentów, którzy rozpoczęli w latach 2012/13, 2013/14, 2014/15, 2015/16 and 2016/17 i ukończyli studia medyczne przed 08.08.2020 w języku innym niż polski, pragniemy zwrócić uwagę tych z Państwa, którzy nadal rozważają przystąpienie do programu, że lista wolnych miejsc szybko się kurczy. Obecnie pozostało ok. 10 miejsc w programie dla lekarzy i ok. 7 miejsc dla lekarzy-dentystów. Ponieważ ta edycja programu musi bezwzględnie zakończyć się 30.07.2022 r., ostatnich chętnych możemy dołączyć nie później niż 15.11. 2021 r.
Dołączając do programu po tym terminie, istnieje wysokie ryzyko nieukończenia go, przy czym nie istnieje możliwość przedłużenia programu poza 30.07.2022 r.
Dlatego zachęcamy wahających się, do szybkiego podjęcia decyzji, szczególnie, jeśli są Państwo obecnie poza granicami Polski i muszą na przykład rozpocząć proces związany z otrzymaniem wizy.
Szanowni Państwo,
z przyjemnością ogłaszamy, że po pewnych trudnościach, pierwsza edycja programu stażowego dla absolwentów, którzy ukończyli studia medyczne w języku innym niż polski rozpoczęła się i pierwsi stażyści zaczęli już program stażowy.
Program obejmuje 24 tygodnie i powinien zostać zakończony do 30 lipca 2022r.
Pracownicy CKP chcieliby życzyć powodzenia wszystkim stażystom.
Szanowni Państwo,
poniżej znajduje się listajednostek medycznych, które będą brały udział w programie stażowym dla absolwentów, którzy ukończyli studia medyczne w języku innym niż polski. Lista nie jest pełna, w terminie późniejszym zostanie dodana jeszcze jedna jednostka.
Prosimy nie kontaktować się z jednostkami a bezpośrednio z koordynatorami / opiekunami stażu. Informacje dot. indywidualnych opiekunów / koordynatorów programu w każdej z jednostek będą podawane stażystom w chwili odbioru skierowania i karty stażu. Zaproszenie do odbioru tych dokumentów będzie wysłane stażystom indywidualnie pocztą mailową.
Lista jednostek biorących udział w programie stażowym:
CSK UM
ul.Pomorska 251, 92-213 Łódź
Szpital im.Barlickiego
ul. Kopcińskiego 22, 90-153 Łódź
RCKiK
ul.Franciszkańska 17/25, 91-433 Łódź
WAM- Centralny Szpital Weteranów
ul. Żeromskiego 113, 90-549 Łódź
Specjalistyczny Psychiatryczny ZOZ
ul. Aleksandrowska 159, 91-229 Łódź
Szanowni Państwo,
z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, że długo oczekiwany program stażowy przygotowany przez Uniwersytet Medyczny rozpocznie się w najbliższym czasie. Opóźnienie, które wynikło z przedłużającej się procedury przetargowej, nie wpłynie na możliwość terminowego przeprowadzenia i zakończenia programu stażowego przez stażystów w terminie do 30.07.2022r.
W najbliższych dniach opublikujemy listę jednostek medycznych, w których będzie można odbyć program stażowy, a każda z osób, które podpisały już umowę z Uniwersytetem Medycznym otrzyma drogą mailową indywidualne zaproszenie po odbiór skierowania.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące programu praktyk
- Co się stanie, jeśli nie skończę stażu przed sierpniem 2022?
Program został przemyślany tak, aby jego długość wystarczyła na ukończenie stażu.
- Jak mogę być pewnym, że staż będzie uznany poza Polską?
To pytanie należy zadać Działowi Kwalifikacji Medycznych przy Ministerstwie Zdrowia.
- Czy mogę dokonać płatności w Euro?
Nie, płatność należy wykonać wyłącznie w złotówkach.
- Czy mogę sobie dobrać partnera na staż?
Tak, oczywiście.
- Czy mogę zrobić staż samodzielnie?
Nie, staż można zrobić wyłącznie w parach, więc partner będzie potrzebny.
- Czy mogę zrobić staż z dwoma innymi stażystami?
Nie, staż można zrobić wyłącznie w parach.
- Umowa nie wymienia Dyrektywy UE dotyczącej programów stażowych – dlaczego?
Powód, dla którego nie wymienia się Dyrektywy w umowie ma źródło w tym, że jest ona przygotowana na podstawie prawodawstwa polskiego i ustaw polskich.
- Czy wszyscy muszą zacząć staż tego samego dnia?
Nie, nie ma potrzeby aby wszyscy stażyści rozpoczynali staż jednocześnie.
- Kto jest odpowiedzialny za przygotowanie planu programu stażowego w jednostkach medycznych?
Każda z jednostek medycznych ma koordynatora odpowiedzialnego za przygotowanie planu, o którym stażyści zostaną poinformowani na miejscu na początku stażu.
- Czy mogę zmienić dzień rozpoczęcia stażu cząstkowego w danej jednostce medycznej?
Należy się skontaktować bezpośrednio z koordynatorem programu w danej jednostce medycznej. CKP nie bierze udziału za przygotowywanie indywidualnych rozkładów dla stażystów.
- Czy 6-miesięczny program stażowy dla zagranicznych studentów medycyny jest równoważny z 12-miesięcnzym programem stażowym dla studentów polskich?
Tak.
- Ile mam czasu od podpisania umowy na program stażowy do wykonania płatności?
Po podpisaniu umowy, stażysta ma dwa tygodnie (czternaście dni) na dokonanie płatności za program stażowy.
- Czy CKP może wystawić zaświadczenie dla banku, jeśli będzie mi ono potrzebne?
Tak, można wystawić takie zaświadczenie.
- Czy 6-miesięczny staż jest uzupełnieniem czy kontynuacją rocznego szkolenia praktycznego na podstawie cząstkowego stażu wykonanego podczas studiów medycznych na ostatnim roku?
Nie, nie jest. Ten program stażowy jest odrębnym nieobowiązkowym szkoleniem, niezależnym od szkolenia praktycznego na ostatnim roku studiów medycznych, który jest obowiązkowy dla wszystkich studentów.
- Czy CKP może wydać zaświadczenie potwierdzające, że jestem uprawniony do podjęcia programu stażowego aby przedłożyć go w urzędzie w celu przedłużenia wizy?
Tak, CKP może wydać takie zaświadczenie.
Z uwagi na liczne zapytania ze strony stażystów, CKP uprzejmie informuje, że w ostatnim tygodniu lipca podane będą przybliżone daty rozpoczęcia programu stażowego.
W związku z trwającym sezonem urlopowym oraz toczącą się procedurą przetargową dotyczącą staży podyplomowych dla studentów anglojęzycznych, informujemy, że rozpoczną się one najwcześniej z końcem lipca 2021r.
Przed rozpoczęciem stażu, każdy stażysta otrzyma drogą mailową kartę stażu oraz skierowanie do rozpoczęcia stażu.
Szanowni Państwo,
W następnym tygodniu zapraszamy do biura przy ul. Narutowicza 60 w celu podpisania umów dot. stażu podyplomowego w dniach 22., 23. I 24.06. w godzinach 8:00-13:00.
W związku z realizacją staży w podmiotach leczniczych Uniwersytet Medyczny zobowiązuje stażystów m.in. do:
- przestrzegania zasad etyki i tajemnicy zawodowej; regulaminów i innych zasad obowiązujących w Podmiocie leczniczym,
- przestrzegania obowiązujących w Podmiocie leczniczym przepisów porządkowych, BHP, przeciwpożarowych oraz sanitarnych, w tym zasad reżimu sanitarnego obowiązujących w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii,
- posiadania i okazywania aktualnych badań lekarskich oraz niezbędnych szczepień, w tym tych przeciwko COVID-19
- przestrzegania zasad i procedur obowiązujących w Podmiocie leczniczym, w szczególności w zakresie ochrony danych osobowych.
W dniach 9. 06. (śr.), 15.06 (wt.) i 16.06 (śr.) w godzinach 8:00- 13:00 zapraszamy do CKP ul. Narutowicza 60, osoby uprawnione do odbywania stażu praktycznego w 1 edycji do podpisywania umów dotyczących rozpoczęcia stażu.
Prosimy o zabranie dokumentów poświadczających:
- ubezpieczenie oraz
- aktualne badania lekarskie,
- dyplom ukończenia MUL
ponieważ są one niezbędne by zawrzeć umowę.
Osoby, które nie mogą osobiście pojawić się w biurze CKP proszone są o jak najszybsze przesłanie skanów dokumentów drogą mailową na adres: agnieszka.wachowska@umed.lodz.pl
Reprezentanci
Szanowni Państwo,
W związku z pojawiającymi się wątpliwości dotyczące reprezentantów grupy stażystów prosimy o definitywne określenie 2 osób do reprezentowania Państwa grupy (imię i nazwisko) i poinformowanie o tym wyborze CKP w oficjalnym piśmie.
Jednocześnie informujemy, że wszystkie informacje są i będą upubliczniane w formie komunikatów na stronie do wiadomości wszystkich zainteresowanych.
Spotkanie 20.05.2021
Szanowni Państwo,
Podczas spotkania 20 maja 2021r. reprezentantów stażystów w CKP UM w Łodzi z Pełnomocnikiem Rektora UM w Łodzi Prof. E. Balcerczak oraz Kierownikiem CKP K. Marat-Murgrabia padły następujące zapytania:
Pytania techniczne:
- Jestem ciekaw, czy nowo zaproponowany 6-miesięczny staż i certyfikat, który jest przyznawany po zakończeniu stażu są akceptowane lub mogą być zweryfikowane przez Komisję Edukacyjną dla absolwentów zagranicznych (ECFMG)? Ponieważ jest to jedyna międzynarodowa organizacja, która weryfikuje dokumenty lub certyfikaty, a uznane staże lub praktyki zostały wykonane na arenie międzynarodowej.
CKP: Po zrealizowanym stażu UM w Łodzi wystawi dokument zaświadczający jego zrealizowanie. W terminie 3 miesięcy od dnia ukończenia szkolenia praktycznego należy wystąpić z wnioskiem do Ministerstwa Zdrowia o wydanie decyzji. Minister właściwy do spraw zdrowia uznaje (po spełnieniu warunków) w drodze decyzji, staż podyplomowy za odbyty.
Decyzja Ministerstwa Zdrowia jest równoważna ze spełnieniem wymogu odbycia stażu podyplomowego i jest niezbędna w postępowaniu o uzyskanie prawa wykonywania zawodu lekarza albo lekarza dentysty po uprzednim złożeniu egzaminu z wynikiem pozytywnym.
Posiadanie Prawa Wykonywania Zawodu uprawnia do rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego i rezydentury.
Decyzja MZ jest dokumentem uprawniającym nie dokument zaświadczający wydane przez uczelnię.
Otrzymane uprawnienia powinny być honorowane w krajach Unii Europejskiej, gdyż droga kształcenia w tych krajach jest ujednolicona.
Zapytanie dotyczące tego czy decyzja będzie wystarczającym dokumentem i czy będzie weryfikowana przez ECFMG powinno zostać skierowane przez osoby zainteresowane i trafić do Ministerstwa Zdrowia jako autora tego przepisu.
- Zgodnie z art. 8 sek. 10 i art. 8 sek. 1 pkt 1 i 2: czy oznacza to, że sześciomiesięczny staż jest uzupełnieniem lub kontynuacją rocznej praktyki praktycznej na podstawie części praktycznej odbywającej się już na studiach na ostatnim roku studiów medycznych?
CKP: Nie jest, kontynuacją jest osobnym szkoleniem.
- W przypadku ukończenia 6-miesięcznego stażu, który jest uznawany za 12-miesięczny staż, czy oznacza to, że daty, które określają zakończenie stażu, będą pisemne i określone jako 12-miesięczny staż? Bo wierzę, że polscy absolwenci dostają taki certyfikat po ukończeniu świadectwa.
CKP: Polscy stażyści nie otrzymują od uczelni zaświadczenia- obowiązuję inna procedura, którą nadzoruje odpowiednia Okręgowa Izba Lekarska.
Na dokumencie zaświadczającym wydanym przez UM w Łodzi będzie określona data realizacji stażu (podjęcia i zakończenia).
6- miesięczny staż praktyczny jest równoważny 12 miesięcznemu stażu dla polskich studentów.
Prośby:
- Ważnym wnioskiem jest przedłużenie okresu między podpisaniem umowy a dokonaniem płatności, ponieważ niektóre banki potrzebują pierwszego dokumentu z uzasadnieniem przelewu, aby je zainicjować. Więc tutaj również dokument, który wspomina o opłatach jest również potrzebne.
CKP: W treści umowy zawarto zapis: Stażysta wniesie opłatę, o której mowa w ust. 1, w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy, przelewem na rachunek bankowy Uniwersytetu. Niestety nie możemy odstąpić od tego warunku, możemy jednak wystawić Państwu dokument uzasadniający, że jesteście uprawnieni do podjęcia szkolenia (wraz załączonym wzorem umowy) co jak sądzimy będzie wystraczającym uzasadnieniem przelewu dla banku.
Zaplanowana kolejność działań:
- przedstawienie dokumentów przez osobę, podpisanie umowy, opłata do 7 dni,
Możemy dopuścić kolejność:
- przedstawienie dokumentów przez osobę, dokument uzasadniający do banku, opłata, podpisanie umowy.
- Zaświadczenie, że dana osoba pracuje jako stażysta w celu ubiegania się o zezwolenie na pobyt / przedłużenie pobytu
CKP: Zaświadczenie- że osoba jest uprawniona do podjęcia szkolenia- możemy wystawić wielokrotnie, co umożliwi Państwu ubieganie się o przedłużenie pobytu. Nie zawieramy jednak z Państwem umowy o pracę, jedynie umowę o realizacji stażu praktycznego, która możecie się Państwo okazywać.
Dodatkowo po dopełnieniu formalności i rozpoczęciu stażu otrzymacie Państwo skierowanie na staż, którym również możecie się okazywać w razie takiej potrzeby.
Szanowni Państwo,
Z uwagi na ilość osób, która przerosła oczekiwania, data rozpoczęcia programu stażowego została przełożona, z uwagi na konieczność zorganizowania i przeprowadzenia przetargu (co jest wymagane prawem polskim). Procedury przetargowe (organizowane przez Biuro Realizacji Zamówień Publicznych UMed, które jest odrębną jednostką) już zostały wszczęte i zostaną zakończone w ostatnim tygodniu czerwca. Natychmiast po ich zakończeniu CKP podpisze umowy z podmiotami medycznymi I jednocześnie poinformuje stażystów o terminie złożenia niezbędnych dokumentów.
UWAGA! PILNE!
Osoby zainteresowane podjęciem szkolenia praktycznego w języku innym niż polski proszone są o pilne wypełnienie i wysłanie (do 21.05. włącznie) ankiety dostępnej na stronie:
https://okp.umed.pl/ankieta-deklaracji/
Prosimy również o przekazanie tej informacji- wypełnienie ankiety- także innym osobom zainteresowanym tą formą szkolenia.
Szanowni Państwo,
Zaświadczenie o braku przeciwskazań do odbycia stażu w zakresie Practical training after medical studies in English możecie Państwo zrealizować w dowolnej placówce medycznej posiadającej specjalistę z zakresu medycyny pracy. Koszt badania ponosi stażysta. Ze skierowaniem oraz listą można zapoznać się w zakładce – Umowy i wzory/The contract and templates
- Pobierz skierowanie
- Wypełnij skierowanie
- Odeślij wypełnione skierowanie do nas na adres mailowy
- Odeślemy podpisane skierowanie do Ciebie
- Udaj się ze skierowaniem do placówki medycznej
Informacja
- Pamiętaj aby się ubezpieczyć przed rozpoczęciem stażu.
- Jeżeli potrzebne jest Ci zaświadczenie do ubiegania się o wizę lub do przekroczenia na granicy. Napisz do nas. Podaj swoje imię i nazwisko oraz datę urodzenia, informację czy jesteś L-lekarzem czy LD- lekarzem dentystą. Zaświadczenie wyślemy mailem.
- Umów się na wizytę do lekarza specjalisty z zakresu medycyny pracy aby uzyskać zaświadczenie o braku przeciwskazań do odbycia stażu w zakresie Practical training after medical studies in English.
Niebawem więcej informacji.
Najczęściej zadawane pytania:
- W jaki sposób osobie zapisanej zostanie przekazane skierowania?
Skierowania otrzymają Ci, którzy dopełnią formalności. Będziemy informować na stronie i mailowo jak należy je odebrać.
- Do jakiej grupy studentów jest skierowany staż
Dla osób które rozpoczęły studia w roku akademickim: 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016 oraz 2016/2017 na kierunku lekarskim albo lekarsko-dentystycznym, w języku innym niż język polski, i nie odbyły stażu podyplomowego.
- Jak rozpocząłem studia na innej uczelni niż UM w Łodzi to też mogę zrealizować staż
Realizację stażu może rozpocząć osoba, która rozpoczęła i kończyła studia na kierunku lekarskim albo lekarsko-dentystycznym UMED w Łodzi
- Czy cena 23000 PLN jest ceną ostateczna za realizację stażu
Jest to cena ostateczna
- Czy mogą się zapisywać osoby które nie ukończyły Uniwersytetu Medycznego w Łodzi?
Nie mogą
- Jak będą odbywały się zapisy?
Poinformujemy o zapisach w wiadomościach wysłanych na adresy mailowe domeny @stud.umed.lodz.pl. Zapisy na staż indywidualnie ustalenie terminu z opiekunem stażu.
- Co będzie decydowało o kolejności zapisów?
Szkolenie jako pierwsi rozpoczną Lekarze dentyści. Skierowania otrzymają Ci, którzy podpiszą umowę, dokonają opłaty, okażą badanie i ubezpieczenie.
- Czy płatność za staż w całości czy w ratach?
Płatność za staż trzeba opłacić w całości w wyznaczonym terminie
- Czy będzie istniała możliwość rozłożenia na raty?
Nie będzie takiej możliwości
- Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe?
Jest obowiązkowe
- Czy posiadanie ubezpieczenia jest warunkiem koniecznym rozpoczęcia stażu?
Tak, jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia stażu i musi obowiązywać podczas jego trwania.
Szanowni Państwo,
- Powołano szkolenie praktyczne Zarządzenie Rektora z dnia 10 marca 2021 r. nr 21/2021 w sprawie wprowadzenia zmian w treści Regulaminu kształcenia podyplomowego w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz tekstu jednolitego Regulaminu.
- Ustalono koszt szkolenia to 23 000 zł Zarządzenie Rektora z dnia 10 marca 2021 r.nr 23/2021 w sprawie opłaty za szkolenie praktyczne odpowiadające zakresowi części klinicznej programu stażu podyplomowego dla osób, które rozpoczęły studia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w roku akademickim 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016 oraz 2016/2017 na kierunku lekarskim albo lekarsko-dentystycznym, w języku innym niż język polski
- Przygotowano dedykowane dla Państwa ubezpieczenie. Zgodnie z treścią umowy stażyści zobowiązani są posiadać specjalne ubezpieczenie.
UWAGA!
- 1 grupa, która rozpocznie szkolenie praktyczne to osoby, które otrzymały tytuł lekarz dentysty.
- Wyznaczone osoby zostaną poinformowane drogą mailową na adresy z domeny @stud.umed.lodz.pl o dalszych czynnościach.
Procedura odbywania stażu, wg kolejności.
- Podpisanie umowy.
- Dokonanie wpłaty na wskazane w umowie konto.
- Ubezpieczenie się, które należy okazać przed rozpoczęciem stażu.
- Skierowanie na staż .
- Umówienie się na termin rozpoczęcia (grupy stażowe są 2-osobowe) z opiekunami stażów.
- Realizacja staży wyznaczonych palcówkach i uzyskanie zaliczenia.
O dalszych ustaleniach będziemy informować niebawem.
Szanowni Państwo,
poniżej informacje organizacyjne na temat „Szkolenia praktyczne po studiach anglojęzycznych (Practical training after medical studies in English):
• termin realizacji stażu planowany jest prawdopodobnie po 15 marca b.r (w zależności od decyzji i sytuacji).
• szacowany całkowity koszt stażu to kwota około 25 000 zł/osoba,
• realizacja 6 miesięcznego stażu praktycznego jest równoważna 12 miesięcznemu stażu dla polskich studentów,
• otrzymane uprawnienia będą honorowane w całej Unii Europejskiej,
• wzory umów i formularzy będą dostępne do pobrania na naszej stronie internetowej w zakładce practical training for students studying in a foreign language
CKP UM w Łodzi prosi Państwa o monitorowanie zakładki practical training for students studying in a foreign language i umieszczanych tam komunikatów.
Szanowni Państwo,
otrzymaliśmy od Ministerstwa Zdrowia odpowiedź na nasze zapytanie.
Po odbyciu stażu „Szkolenia praktyczne po studiach anglojęzycznych (Practical training after medical studies in English)” i po złożeniu egzaminu Lekarz/Lekarz dentysta z wynikiem pozytywnym możecie wnioskować Państwo o Prawo Wykonywania Zawodu.
Posiadanie Prawa Wykonywania Zawodu uprawnia Państwa do rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego i rezydentury.
Kolejność czynności:
- realizacja 6-cio miesięcznego stażu praktycznego,
- wystąpienie w terminie 3 miesięcy od dnia ukończenia szkolenia praktycznego z wnioskiem do Ministerstwa Zdrowia o wydanie decyzji,
- minister właściwy do spraw zdrowia uznaje (po spełnieniu warunków) w drodze decyzji, staż podyplomowy za odbyty.
- decyzja Ministerstwa Zdrowia jest równoważna ze spełnieniem wymogu odbycia stażu podyplomowego i jest niezbędna w postępowaniu o uzyskanie prawa wykonywania zawodu lekarza albo lekarza dentysty.
Szanowni Państwo,
Szczegóły dotyczące realizacji staży praktycznych „Szkolenia praktyczne po studiach anglojęzycznych (Practical training after medical studies in English)”. CKP poda do wiadomości po uzyskaniu odpowiedzi od Ministerstwa Zdrowia, które jest autorem ustawy.
Łódź, dnia 30 października 2020 r.
Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie 8 sierpnia 2020 roku ustawy z dnia 16 lipca 2020 roku o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw i przepisem
Art. 8 regulującym, że za organizację szkolenia praktycznego, odpowiada uczelnia medyczna, w której osoba odbywająca szkolenie ukończyła studia na kierunku lekarskim albo lekarsko-dentystycznym,
Uniwersytet Medyczny w Łodzi informuje, że przygotowuje się do organizacji podyplomowego szkolenia praktycznego dla studentów studiujących w języku obcym.
Na chwilę obecną w związku z sytuacją epidemiczną nie jesteśmy w stanie określić, kiedy szkolenie takie będzie mogło się rozpocząć. Będziemy o tym informować. Priorytetem jest zapewnienie stażystom bezpiecznych warunków realizacji tego szkolenia.
Informacje dotyczące tej formy szkolenia znajdziecie Państwo na stronie: okp.umed.pl w zakładce: Szkolenia praktyczne po studiach anglojęzycznych.
W osobnym komunikacie poinformujemy o możliwości zapisu na listę osób chętnych.
CKP prosi o sprawdzanie komunikatów.
Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi