A-
A
A+
facebook
twitter
instagram
youtube
linkedin

Ochrona zdrowia

OCHRONA ZDROWIA

Centrum Kształcenia Podyplomowego UM w Łodzi stara się o akredytacje w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia:

FIZYKA MEDYCZNA

FIZYKA MEDYCZNA

Szanowni Państwo,

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, planuje uruchomienie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia z Fizyki Medycznej

Celem kształcenia specjalizacyjnego jest przygotowanie specjalistycznej kadry fizyków do pracy w jednostkach ochrony zdrowia, w różnych dziedzinach medycyny, jak również przygotowanie fizyków medycznych doprowadzenia prac badawczych, w których istotną rolę odgrywają osiągnięcia fizyki.

Szkolenie specjalizacyjne skierowane jest dla osób posiadających tytuł magistra uzyskany na kierunku studiów w zakresie fizyki, fizyki medycznej, fizyki technicznej, biofizyki, inżynierii biomedycznej.

Szkolenie trwa 3 lata i obejmuje 19 kursów specjalizacyjnch oraz 5 staży kierunkowych.


Więcej o szkoleniu w programie specjalizacji dostępnym na stronie Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego
www.cmkp.edu.pl

Osoby zainteresowane ww. szkoleniem zapraszamy do kontaktu z: olga.pietakiewicz@umed.lodz.pl

Serdecznie zapraszamy!

RADIOFARMACJA

RADIOFARMACJA

Osoba specjalizująca się w dziedzinie Radiofarmacji po ukończenia szkolenia i otrzymaniu tytułu specjalisty uzyska kwalifikacje uprawniające do dopuszczania radiofarmaceutyków przygotowanych w placówce medycyny nuklearnej do podania pacjentom, zgodnie z aktualnymi wymogami prawa oraz z najnowszą wiedzą, a w szczególności uzyska kwalifikacje do:

1) zapewnienia nadzoru nad:

  1. a) dostawami, warunkami przechowywania i gospodarką magazynową produktów radiofarmaceutycznych oraz surowców i półproduktów stosowanych do otrzymywania radiofarmaceutyków,
  2. b) warunkami znakowania i procesem przygotowania radiofarmaceutyku w miejscu jego stosowania oraz jego zwalniania do podania pacjentom a także kontrolą jakości produktów radiofarmaceutycznych i materiałów wyjściowych użytych do otrzymywania radiofarmaceutyku;

2) zapewnienia wymaganej jakości i bezpieczeństwa stosowania przygotowanych radiofarmaceutyków.

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Radiofarmacji trwa 3 lata i obejmuje:

  • szkolenie realizowane w ramach modułów specjalizacji z wykorzystaniem form i metod kształcenia przewidzianych dla tych modułów.
  • uczestniczenie w kursach specjalizacyjnych,
  • udział w stażach kierunkowych w wytypowanych instytucjach,
  • samokształcenie drogą studiowania piśmiennictwa,
  • przygotowanie pracy poglądowej lub oryginalnej
  • nabywanie doświadczenia w wyniku realizacji zadań praktycznych w czasie stażu podstawowego. tj. wykonywanie czynności zawodowych zgodnych z programem specjalizacji, realizowanych w miejscu pracy – w jednostkach służby zdrowia i innych jednostkach, gdzie prowadzone są procesy związane z przygotowywaniem radiofarmaceutyków do podania pacjentom.

Przebieg specjalizacji określa ramowy program specjalizacji wydany przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego www.cmkp.edu.pl w zakładce KSZTAŁCENIE PODYPLOMOWE -> OCHRONA ZDROWIA.

PROGRAM SPECJALIZACJI

Podziel się

Nasi Partnerzy